Bioekonomika v praxi – finský příklad využití dřevního odpadu při výrobě sanitární keramiky

Přinášíme atypický, a o to více zajímavý článek týkajícího se inovace výroby sanitární keramiky. Vzhledem k současným vysokým cenám energie by se měli čeští výrobci zamyslet nad tím, zda by se jim z dlouhodobějšího hlediska nevyplatila změna technologie s nižším podílem energetické náročnosti. Dalším přínosem je skutečnost, že výroba je téměř bez emisí. Celý článek v původním znění naleznete na níže uvedeném odkazu:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech-technologie-finove-vynalezli-zachody-z-drevenych-pilin-jsou-nerozbitne-a-ekologictejsi-228378#source=hp&seq_no=9&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=abtest220_personal_layout_2_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.