CEE2ACT workshop ke stavu bioekonomiky v ČR 26-9-23

Uvedený workshop byl součástí aktivit evropského projektu CEE2ACT a je přímo spojený s řešeným pracovním balíčkem WP3, který zahrnuje spolupráci s národními stakeholdery a jejich zapojení do projektových aktivit přístupem bottom-up v tzv. národních hubech pro bioekonomiku. Tyto huby umožňují zapojení, kooperaci a diskusi mezi výzkumnými organizacemi, veřejnou správou, neziskovými organizacemi, firmami, klastry a dalšími typy subjektů se společným cílem – vytvoření národní strategie pro bioekonomiku. Workshopu předcházela aktivita zabývající se mapováním relevantních stakeholderů v ČR.

Projektové aktivity jsou stejným způsobem realizovány i v dalších 9 zemích (dle projektu tzv. „target countries“), souhrnné informace z realizovaných setkání jsou součástí projektového výstupu s označením D3.2 Establishment of the National Bioeconomy Hubs. Na již realizované úvodní setkání budou v letech 2024 a 2025 navazovat další 2 workshopy, které mají pomoci rozvoji národní strategie pro bioekonomiku.

Informace k projektu lze nalézt na webové stránce projektu CEE2ACT https://www.cee2act.eu/;

informace k ČR pak budou přímo pod odkazem: https://www.cee2act.eu/hub/czech-republic/

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.