Dřevostavby – nová pravidla pro tuzemsko

Česká pravidla dosud povolují stavět dřevěné budovy pouze do výšky 12 metrů. Nově ale úřady developerům posvětily, že mohou tento limit překročit například takzvaným inženýrským přístupem. Ten ve zkratce spočívá ve vypracování velmi detailního návrhu zabezpečení domu během požáru, kterým stavitel prokáže, že budova navzdory větší výšce splní platné bezpečnostní předpisy. Takto by mělo jít podle developerů postavit budovu vysokou až 22,5 metru.

Už příští rok má navíc dojít ke změně pravidel, která by developerům dala větší jistotu, že jim úřady projekty schválí. Zároveň by umožnila navrhovat dřevostavby podobným způsobem jako klasické domy.

Více informací naleznete níže na odkazu k původnímu plnému znění článku

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-developeri-dostali-zelenou-pro-vyssi-stavby-ze-dreva-chystaji-nove-byty-i-kancelare-40463424

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.