Emise na Ostravsku – co přinesly výsledky měření ČHMÚ - domácnosti v. průmysl

Přinášíme zajímavý článek, který se zabývá výsledky měření emisí v ovzduší na Ostravsku. Na základě naměřených dat Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ) se došlo podle tohoto článku k závěru, že hlavním znečišťovatelem ovzduší jsou aktuálně domácnosti, tedy nikoli průmysl. Tento stav je nepochybně ovlivněn skutečností, že na Ostravsku došlo k částečnému utlumení průmyslových činností. Plné znění článku naleznete na níže uvedeném odkazu:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-lide-jsou-horsi-nez-prumysl-vyzkum-zjistoval-kdo-muze-za-znecistene-ovzdusi-223219#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.