Konference iniciativy Bioeast 8. 12. 2022 „BIOECONOMY EDUCATION: A BIOEAST PERSPECTIVE“

Iniciativa Bioeast uspořádala ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže
a tělovýchovy a dalšími místními organizátory výše uvedenou konferenci, která byla strukturována do 3 sekcí:
-      Proč potřebujeme vzdělání v bioekonomice?

-      Informace o síti středoevropských a východoevropských univerzit BIOEAST

-      Panelová diskuse – Hodnocení současné situace ve vzdělávání v bioekonomice a budoucích výzev.

V závěrečném shrnutí vystoupil Barna Kovacs, generální tajemník BIOEAST s tím,
že situace v bioekonomice států střední a východní Evropy iniciativy BIOEAST je nadále komplikovaná s ohledem na neexistující národní strategie.

Platforma pro bioekonomiku ČR, jejíž někteří členové se účastnili této konference prezenčně, nebo i on-line formou, se bude zabývat vyhodnocením průběhu této konference v rámci příští členské schůze, v případě potřeby i dříve.