Memorandum o partnerství mezi EFB a Platformou k aplikaci nových biotechnologií s cílem rozvoje bioekonomiky

Memorandum o partnerství k podpoře rozvoje bioekonomiky prostřednictvím perspektivních technologií podepsali v pátek 5. února zástupci Platformy pro bioekonomiku České republiky a českého zastoupení Evropské biotechnologické federace (EFB), které působí v Centru regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH).

„Naším cílem je zintenzivnit spolupráci a přispět k aplikaci nových technologií významných pro společenský a ekonomický rozvoj České republiky. Prosazujeme postupný přechod k obnovitelným přírodním zdrojům včetně bioenergetiky založené na nefosilních palivech. Chceme se zasazovat o udržitelný rozvoj v rámci všech oblastí života, o zlepšování životního prostředí a věnovat se i ochraně zdraví obyvatelstva a zajištění dostatku potravin,“ přiblížil hlavní cíle memoranda jeden z jeho signatářů, viceprezident EFB a ředitel CRH Ivo Frébort.

Uvedených cílů hodlají partneři dosáhnout pomocí celé řady vzdělávacích i odborných aktivit. Zásadní roli budou hrát zejména poznatky o nových biotechnologiích. Jejich možné aplikace se stanou součástí odborné diskuze a dalších navazujících aktivit. „Budeme rovněž vyhledávat a informovat o příkladech dobré praxe, podporovat mobilitu studentů i expertů a aktivně se účastnit vzdělávacích akcí, workshopů, konferencí a setkání se zástupci z praxe. Cílem je zvýšit společenské povědomí zejména o přínosu biotechnologií pro rozvoj bioekonomiky,“ uvedla zástupkyně českého zastoupení EFB i Platformy pro bioekonomiku ČR Michalea Holecová.

Vytyčené cíle memoranda jsou podle zúčastněných stran v souladu s plánem Evropské unie Green Deal a globální Klimatické dohody.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.