Nové genomické techniky – výzva pro změnu evropské legislativy

Už 24. ledna bude Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) Evropského parlamentu hlasovat o legislativním návrhu týkajícím se nových genomických technik (NGTs). Pro objasnění některých zbývajících otázek i odstranění zbytečných obav se proto dne 11. ledna 2024 uskutečnilo setkání, které hostili europoslanci Michaela Šojdrová, Juozas Olekas a Veronika Vrecionová. Expertním hlasem velmi výrazně přispěl vedoucí CATRIN-CRH a viceprezident Evropské biotechnologické federace (EFB) Ivo Frébort, který se problematikou zabývá dlouhodobě.

Plné znění původního článku naleznete níže na odkazu:

https://www.catrin.com/cs/aktuality/ivo-frebort-se-v-bruselu-zasazoval-o-zmenu-legislativy-u-novych-genomickych-technik/

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.