Obaly a jejich budoucnost – konference na Hospodářské komoře 1-3-2023

V prostorách Hospodářské komory ČR proběhla z uvedeném termínu výše uvedená konference v rámci širšího kontextu cirkulární ekonomiky. Konference se osobně účastnil pan Mattia Pellegrini  (EC - DG Envi), v návaznosti na předchozí jednání na Ministerstvu životního prostředí. Přítomni byli zástupci státní správy (MŽP, MPO), SČMSD a další.

Předmětem odborných příspěvků a diskusí byla nová pravidla předložená Evropskou komisí (EK) 30. 11. 2022, která mají za cíl snížit zbytečné používání obalů a podporovat opakovaně použitelné a plnitelné obaly, dále zajistit, aby všechny obaly na trhu EU byly ekonomicky životaschopným způsobem recyklovatelné a zvýšit využívání recyklovaných plastů v obalech prostřednictvím povinných cílů. Pokud by návrh EK prošel, znamenalo by to, že v roce 2030 budou na základě Nařízení EK v EU pouze recyklovatelné obaly, a láhve z plastu a plechovky budou zálohované.

Konference se účastnil i zástupce Platformy pro bioekonomiku ČR.

Více informací naleznete v přílohách: pozvánce s programem a prezentaci M. Pellegrini - DG Envi.

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.