Rodiny si zvykly neobyčejně utrácet. 40 tisíc ročně vyhodí do popelnice

Plýtvání jídlem se však podle vědců snižuje. Každý Brňan loni vyhodil o jedenáct procent méně jídla než předloni, kdy to bylo přes 37 kilogramů.

Průměrný obyvatel Brna vyhodil loni do černé popelnice přes 33 kilogramů jídla. Je to o jedenáct procent méně než předchozí rok. Za menší plýtvání potravinami můžou například letáčky, které lidé dostávali do schránek. Ty informovaly třeba o vhodném skladování potravin. Se zjištěním přišli vědci z brněnské Mendelovy univerzity. Ti několik let zkoumají, kolik jídla končí v komunálním odpadu.

Celý článek je dispozici zde.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.