Z aktivit našich členů: Memorandum o spolupráci mezi VÚRV a kyjevským Ústavem ochrany rostlin

V říjnu 2022 bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi Výzkumným ústavem rostlinné výroby, v.v.i. a Ústavem ochrany rostlin Národní akademie zemědělských věd Ukrajiny. Memorandum podepsali ředitelé obou ústavů – Dr. Mikuláš Madaras a Dr. Oleksandr Borzuh.

Předmětem smlouvy je rozvoj partnerství a vědecké spolupráce mezi ústavy v oblastech analýzy fytosanitárního stavu agrobiocenóz, analýzy fytosanitárního rizika karanténních organismů, zjišťování etiologie a patogeneze patogenů zemědělských rostlin, zjišťování účinnosti chemické a biologické ochrany proti nim i jejich vlivu na produktivitu a kvalitu rostlinné produkce.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.